Gabriel Bebeșelea și Răzvan Popovici la Ateneul român
![Corurile Filarmonicii „George Enescu” și al Operei Naţionale celebrează Crăciunul pe scena Ateneului Român](https://www.clasicradio.ro/wp-content/uploads/2018/02/atheneu-563x311.jpg)
Pentru a doua seară consecutivă, Gabriel Bebeșelea dirijează astăzi, 22 februarie, Orchestra Filarmonicii „George Enescu” în cadrul unui concert la Ateneul român.
În program regăsim Simfonia a III-a în Mi bemol major, „Eroica” de Ludwig van Beethoven alături de Simfonia „Harold în Italia” de Hector Berlioz, al cărei solist este violistul Răzvan Popovici.
Concertul începe la ora 19.