O nouă transmisie din Stagiunea Online la Filarmonica din Sibiu
![](https://www.clasicradio.ro/wp-content/uploads/2019/02/sibiu-563x311.jpg)
Filarmonica din Sibiu face parte din instituțiile care desfășoară, în această perioadă, o stagiune online în care sunt difuzate concerte înregistrare din stagiunile trecute.
Mâine, 9 aprilie 2020, veți putea urmări partea a doua dintr-un concert simfonic înregistrat în 2 mai 2019, cu Simfonia nr. 2 de Johannes Brahms. La pupitrul dirijoral se va afla Ilarion Ionescu-Galați.
Transmisia va fi disponibilă începând cu ora 19:00 pe site-ul și pe pagina de Facebook ale Filarmonicii din Sibiu.