‘Tango. Radio and Juliet’ – spectacolul Operei Naţionale Bucureşti
![](https://www.clasicradio.ro/wp-content/uploads/2017/03/tango-1-560x311.jpg)
Seară de dans contemporan astăzi, 23 martie 2017, la Opera Naţională Bucureşti. Este vorba despre spectacolul "Tango. Radio and Juliet" în regia şi coregrafia lui Edward Clug, care a avut premiera pe scena bucureşteană în decembrie 2010.
Din distribuţie fac parte Alexandra Gavrilescu, Valentin Stoica, Cristina Dijmaru, Bogdan Cănilă şi Gigel Ungureanu.
Reprezentaţia începe la ora 18,30.