- Laser Valley Innovation Bootcamp revine la Măgurele
- Industria farmaceutică din România înregistrează o scădere semnificativă a producției
- Lentila de contact cu Stelian Tănase - Dezertarea lui Petru Dumitriu
- Donald Trump aproape de aflarea verdictului în primul proces penal împotriva unui fost președinte
- Share Location: Rezistența Făgăraș
Renaud Capucon în Festivalul Enescu online
![](https://www.clasicradio.ro/wp-content/uploads/2019/07/renaud-563x311.jpg)
Pe site-ul Festivalului Enescu, pe care pot fi urmărite concerte înregistrate din ediții trecute va fi postat astăzi, 7 aprilie 2020, concertul Orchestrei Filarmonicii Regale din Liège cu Gergely Madaras.
Solistul evenimentul, care a avut loc în 15 septembrie 2019 la Ateneul Român a fost violonistul Renaud Capuçon, care a interpretat, alături de ansamlul francez Concertul nr. 2 pentru vioară și orchestră de Béla Bartók. Programul a mai cuprins Suita a II-a pentru orchestră în do major de George Enescu și Simfonia a V-a în si bemol major de Serghei Prokofiev.
Concertul va rămâne pe site-ul festivalului Enescu online timp de patru zile, până vineri, 10 aprilie.