- Lentila de contact cu Stelian Tănase - Dezertarea lui Petru Dumitriu
- Donald Trump aproape de aflarea verdictului în primul proces penal împotriva unui fost președinte
- Share Location: Rezistența Făgăraș
- Judecătoarea Ioana Ancuţa Popoviciu recuzată în Dosarul accidentului de la 2 Mai
- Altercație în Parlament: deputatul Florin Roman îl acuză de agresiune pe Dan Vîlceanu
Trupa JazzyBIT deschide, la New York, secțiunea europeană a legendarului Blue Note Jazz Festival
![](https://www.clasicradio.ro/wp-content/uploads/2019/05/jazzy-563x311.jpg)
Trio-ul timișorean JazzyBIT, una dintre cele mai apreciate şi mai ascultate trupe românești de jazz, debutează la New York, în 1 iunie, în deschiderea European Sounds Series, secțiunea europeană a legendarului Blue Note Jazz Festival, reper al vibrantului cartier artistic Greenwich Village.
European Sounds Series se derulează sub egida asociației institutelor culturale europene EUNIC New York și va prezenta, pe tot parcursul lunii iunie, 11 trupe de jazz din 11 țări: România, Estonia, Spania, Olanda, Austria, Luxemburg, Franța, Malta, Germania, Lituania și Portugalia.
Trio-ul timișorean JazzyBIT, una dintre cele mai apreciate şi mai ascultate trupe românești de jazz, debutează la New York, în 1 iunie, în deschiderea European Sounds Series, secțiunea europeană a legendarului Blue Note Jazz Festival, reper al vibrantului cartier artistic Greenwich Village.
European Sounds Series se derulează sub egida asociației institutelor culturale europene EUNIC New York și va prezenta, pe tot parcursul lunii iunie, 11 trupe de jazz din 11 țări: România, Estonia, Spania, Olanda, Austria, Luxemburg, Franța, Malta, Germania, Lituania și Portugalia.