„Bach. Sons and friends” în cadrul Festivalului de Muzică Veche București
![](https://www.clasicradio.ro/wp-content/uploads/2020/12/art-img1-2903771-128980341_3727282013990888_556123430274561302_o-563x311.jpg)
„Bach. Sons and friends” este titlul recitalului de astăzi, 3 decembrie 2020, înscris în Festivalul de Muzică Veche București. Vor interpreta Ketil Haugsand la clavecin și Yuko Inoue la fortepiano.
Ediția a XV-a a Festivalului se concentrează asupra muzicii secolelor al XVII-lea și al XVIII-lea, fiind prezentate lucrări de Johann Sebastian Bach, Georg Friedrich Händel, Robert de Visée şi Georg Philipp Telemann, printre alții.
Evenimentul poate fi urmărit pe site-ul earlymusic.ro, dar și pe pagina de Facebook și pe canalul de Youtube Bucharest Early Music Festival.