Baritonul George Petean în “Nabucco” la Arena di Verona
![](https://www.clasicradio.ro/wp-content/uploads/2016/04/petean-563x311.jpg)
Festivalul de operă de la Arena di Verona continuă, pentru astăzi fiind programată o reprezentaţie a operei “Nabucco” de Giuseppe Verdi.
În rolul titular va evolua baritonul român George Petean, avându-i parteneri de scenă, în rolurile principale, pe soliştii Anna Pirozzi şi Rafał Siwek. Regia îi aparţine lui Michele Olcese, iar conducerea muzicală îi va reveni lui Daniel Oren.