- IA dezvăluie diferențe cerebrale distincte între bărbați și femei
- Vănătorul de minciuni cu Grigore Cartianu - invitat ambasadorul Constantin Teleagă
- Lentila de contact cu Stelian Tănase - Hrusciov a plecat în SUA
- David Copperfield acuzat de violență sexuală de către șaisprezece femei
- România înregistrează o creștere semnificativă a speranței de viață
Mihaela Martin şi Răzvan Popovici pe scena Ateneului Român
![Corurile Filarmonicii „George Enescu” și al Operei Naţionale celebrează Crăciunul pe scena Ateneului Român](https://www.clasicradio.ro/wp-content/uploads/2018/02/atheneu-563x311.jpg)
Dirijorul Christian Badea este prezent şi în această săptămână la pupitrul Orchestrei Filarmonicii „George Enescu”, ansamblu pe care îl va dirija în cele două concerte pe care acesta le va oferi joi, 18 şi vineri, 19 noiembrie la Ateneul Român.
Solişti vor fi violonista Mihaela Martin şi violistul Răzvan Popovici, care vor interpreta, alături de orchestra Filarmonicii bucureştene, Concertul op. 88 pentru vioară, violă și orchestră în mi minor de Max Bruch. În partea a doua a programului, publicul poate asculta Simfonia a VIII op. 88 în sol major de Antonin Dvorak. Ambele concerte încep la obişnuita oră 19:00.