Opera Națională București prezintă, în această seară, de la ora 18.30 o nouă reprezentaţie a operei „Norma” de Vincenzo Bellini, spectacolul fiind dedicat împlinirii a 220 de ani de la naşterea compozitorului. În rolul titular va reveni pe scena operei soprana Elena Moșuc, parteneri în rolurile principale fiindu-i mezzosoprana Oana Andra şi tenorul Daniel Magdal. Îşi dau concursul orchestra şi corul instituţiei, conducerea muzicală aparţinându-i dirijorului Ethan Schmeisser.