Andrea Bocelli joacă în filmul despre viaţa sa
![](https://www.clasicradio.ro/wp-content/uploads/2016/11/andrea-563x311.jpg)
Andrea Bocelli va avea o apariţie în filmul despre viaţa sa, intitulat "The Music Of Silence" şi bazat pe memoriile tenorului. Rolul alter-ego-ului său din film, pe nume Amos Bardi, va fi jucat de Toby Sebastian. Filmul va spune povestea muzicianului orb de la 12 ani, care citea notele în Braille.
Muzicianul a filmat secvenţe din spectacolul în care interpretează aria "Nessun Dorma" de Puccini, pe scena studio-urilor Cinecitta din Roma, pentru viitorul film, potrivit The Hollywood Reporter. Dar Andrea Bocelli va avea doar o scurtă apariţie în film. Toby Sebastian a fost ales să-l interpreteze pe alter-ego-ul lui Andrea Bocelli, ce poartă numele de Amos Bardi.