- IA dezvăluie diferențe cerebrale distincte între bărbați și femei
- Vănătorul de minciuni cu Grigore Cartianu - invitat ambasadorul Constantin Teleagă
- Lentila de contact cu Stelian Tănase - Hrusciov a plecat în SUA
- David Copperfield acuzat de violență sexuală de către șaisprezece femei
- România înregistrează o creștere semnificativă a speranței de viață
În plină pandemie, Primăria Suceava cumpără ornamente pentru Paște
![](https://www.clasicradio.ro/wp-content/uploads/2020/03/aur-563x311.jpg)
În plină pandemie de coronavirus, Primăria Suceava cumpără ornamente luminoase pentru Paște. Valoarea contractului este de peste 130.000 de lei, scrie Mediafax.
Pe 18 martie, Primăria Suceava a atribuit, prin cumpărare directă, un contract în valoare de peste 130.000 de lei către o firmă din Cluj, pentru achiziționarea unor ornamente luminoase pentru sărbătorile pascale.
Conform anunțului publicat pe Sistemul Electronic de Achiziții Publice (SEAP), Primăria Suceava a cumpărat figurine de montat pe stâlpi, în formă de lumânare, figurine luminoase de tip ou și bannere luminoase în valoare de 130.498,00 lei.
Anunțul a fost postat la ora 13.35, iar la ora 15.01 au fost finalizate procedurile de licitație care au ca termen de livrare data de 6 aprilie 2020.
Aceleiași firme, Primăria Suceava i-a atribuit, pe 20 martie, și un contract având drept obiect „servicii de reparații ornamente luminoase”, în valoare de 10.300 lei.