Lentila de contact cu Stelian Tănase – De ce nu port blugi
![](https://www.clasicradio.ro/wp-content/uploads/2019/02/Stelian-Tanase-articol-site-563x311.jpg)
Vineri, 1 martie, de la ora 12:00, dl. Stelian Tanase ne invită la Lentila de contact să aflăm povestea „blugilor” pe care, înainte de 1989, numai unii reușeau să îi poarte.
„Toată adolescența și tinerețea mea am visat o pereche de blugi ca oricine dincoace de Cortina de fier. Indiferent din ce era făcut un pantalon, dacă nu era jeans era degeaba. Existau niști imitații prin talciocuri – chinezești, bulgărești- cărora li se spunea dangarezi” – își amintește scriitorul Stelian Tănase.
Mai multe puteti să citiți pe blogul DeskReport