O femeie în vârstă de 105 ani a mers să-și facă a treia doză de vaccin
![](https://www.clasicradio.ro/wp-content/uploads/2021/10/aD03N2YwYWI1ODYxNjk5NDFhMmM3ODM2MGZjYTFlNDllYQ.thumb_-563x311.jpg)
O femeie în vârstă de 105 ani a mers să-și facă a treia doză de vaccin. La prima tură de vaccinare, a fost convinsă de nepoată, medic.
„A treia doză la venerabila vârstă de 105 ani. Doamna Zoea Baltag, în vârstă de 105 ani, a primit astăzi, la Centrul de vaccinare de la Palatul Național al Copiilor, a treia doză de vaccin Pfizer BioNTech împotriva COVID-19”, anunță RO Vaccinare.
„M-a convins nepoata mea, care e medic, că singura soluție să scăpăm e vaccinul”, spunea Zoea Baltag în luna martie, după ce a primit a doua doză de vaccin împotriva COVID-19.
Conform sursei citate, vârstnica nu a avut niciun fel de reacție adversă și este foarte bine.