Spectacolul „La traviata”, în regia lui Paul Curran revine la Opera Naţională Bucureşti
![](https://www.clasicradio.ro/wp-content/uploads/2016/01/travy-563x311.jpg)
În regia apreciatului artist de origine britanică Paul Curran, spectacolul „La traviata” revine pe scena Operei Naționale București în 15, 16, 29 și 30 ianuarie, de la ora 19:00.
Regizorul Paul Curran declara despre opera care, după mai mult de 160 de ani de la premiera sa mondială, continuă să fie cea mai jucată din lume: „Cred că Verdi a compus o operă foarte modernă. El a compus o operă bazată pe o poveste extrem de populară, dar în egală măsură periculoasă. Iar drama este una pe care noi toți o putem înțelege – cea a unei femei dezonorate. (…) Acest lucru o face cu atât mai interesantă pentru mine, căci fiecare dintre noi poate găsi înlăuntrul său ceva ce rezonează cu această parte a poveștii din «La traviata»”.
Biletele pot fi achiziţionate de la Casa de Bilete a Operei Naţionale Bucureşti, deschisă zilnic între orele 9.00-13.00 şi 15.00-19.00, sau online, de la adresa tickets.operanb.ro