- Radu Mazăre va fi eliberat condiționat din închisoare după decizia Tribunalului Ilfov
- Europarlamentarul Nicu Ștefănuță acuză Primăria Sectorului 4 de distrugerea arborilor pe Bulevardul Tineretului
- George Tuță, candidatul PNL la Primăria Sectorului 1, fotografiat alături de generalii SRI și Laura Codruța Kovesi
- Deputatul PNL Florin Roman depune plângere pentru ultraj împotriva lui Dan Vîlceanu
- Ștefan Birtalan, legenda handbalului românesc, a decedat la vârsta de 75 de ani
Duminica asta, violonista scoțiană Nicola Benedetti, dirijorul român Cristian Măcelaru și Orchestra Simfonică din Philadelphia au fost distinși cu Premiul Grammy la categoria “Cea mai bună interpretare instrumentală solo” pentru albumul Wynton Marsalis (Concertul în re major pentru vioară și orchestră și Suita pentru vioară). Măcelaru este al doilea dirijor român premiat cu Grammy, după Christian Badea (1985).
Duminica asta, violonista scoțiană Nicola Benedetti, dirijorul român Cristian Măcelaru și Orchestra Simfonică din Philadelphia au fost distinși cu Premiul Grammy la categoria “Cea mai bună interpretare instrumentală solo” pentru albumul Wynton Marsalis (Concertul în re major pentru vioară și orchestră și Suita pentru vioară). Măcelaru este al doilea dirijor român premiat cu Grammy, după Christian Badea (1985).